top of page

Культурні зв’язки – культурна мобільність у прикордонному регіоні

Головна місія проєкту - це популяризація місцевої культури та збереження історичної спадщини.

За декілька років реалізації було проведено безліч етнографічних інтерв'ю, конференція, випуск книги, запуск мобільного додатку, закупівля техніки, переобладнання фондосховищ та багато чого іншого.

Друковані видання

У рамках реалізації проєкту вдалося видати низку музейних публікацій:

  • книгу «А я свою вишиванку д'серцю пригортаю... Колекція взірців народної вишивки з фондової  збірки ужгородського скансену»;

  • серію туризмознавчих путівників про Ясіня та Середнє Водяне Рахівського, Колочава та Вишково Хустського, Ужок Ужгородського районів;

  • книгу «Колекція ікон Закарпатського музею народної архітектури та побуту»;

  •  8 випуск «Наукового збірника Закарпатського музею народної архітектури та побуту»;

  • настінні та настільні календарі.

Наукові заходи

Наш музей активно провадить наукові заходи в рамках гранту, що дозволяє вітчизняним та іноземним дослідникам поділитися зі спільнотою дослідницькими здобутками. Такою стала конференція «Збереження та популяризація культурної спадщини прикордонних регіонів».

Виставки

Активну презентаційну роль відіграють експозиції. Завдяки спільним дослідницьким зусиллям вдалося організувати наступні:

  • виставку весільного одягу, атрибутики та світлин «Заміжжя їй личить / Mӑritişue i se potriveşte / Svadba jej pristane»;

  • фотовиставку «Rural landscape between culture and tourism / Сільський пейзаж: між культурою і туризмом».

Польові дослідження

В рамках проєкту проводилися польові розвідки 15 населених пунктів: по 5 об'єктів на три країни-учасниці України, Словаччини та Румунії. Співпрацювали на цій ниві три музейні установи: Закарпатський музей народної архітектури та побуту (Україна), Музей української культури в м. Свидник (Словаччина) та Повітовий музей Сату Маре (Румунія).

Мобільний застосунок

Цифрові технології грантовий проєкт також захопив: для послуговувачів постав мобільний застосунок «COOL Museums». За основу в аплікації взяті три музеї: Повітовий музей Сату Маре (Румунія), Музей української культури у Свиднику (Словаччина) та Закарпатський музей народної архітектури та побуту в Ужгороді. На мапі додатку зазначені не лише місцерозташування музеїв, але й всі об'єкти з детальною інформацією та фото.

Фондове обладнання

У рамках міжнародного грантового проєкту було виготовлено та придбано сучасне обладнання для фондосховищ музею. 

У 2022 році було модернізовано фондосховище №1, де зберігається унікальна збірка традиційного народного одягу українського населення та нацменшин Закарпаття, збірка живопису закарпатських художників, а у 2023 році -  фондосховище №3, де зберігаються предмети домашнього побуту груп «ДЕРЕВО» та «МЕТАЛ». У фондосховищі №3 встановлено комплект стелажів довжиною 4 м, що складається з двох, зʼєднаних між собою частин. Крім зазначеного, була виготовлена вітрина для скульптури Василя Свиди «Весілля. До молодого», що експонується в фоє адмінкорпусу музею. 

Kapitulna St., 33а


Uzhhorod, 88000

  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • TikTok
  • Telegram

095 424 0672


uzhgorodskansen@gmail.com

bottom of page